Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

1434 Posty

(gama28)
Maniak
W szpitalu będą ci potrzebne tylko twoje rzeczy osobiste (ręczniki są w szpitalu, koszule noce mają okropne) i potem ciuszki dla dziecka na wyjście.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1654 Posty
ka mi
(kami)
Maniak
Witam kochane ciężarówki słuchajcie mam pytanko na ktore mnie dzis nurtuje czy okres "macierzyński" liczy sie do emeryturki ?????
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
194 Posty
Ewelina Matysiak
(EwelinaM)
Stały Bywalec
witam dziewczyny mam pytanko czy któras z Was mieszka może blisko bekkestua ???
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1434 Posty

(gama28)
Maniak
Ja miałam znieczulenie zewnątrzoponowe, czyli Epidural dwa razy w Norwegii.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
194 Posty
Ewelina Matysiak
(EwelinaM)
Stały Bywalec
tzn że nie jest aż tak źle ??? i to znieczulenie jest naprawdę dobre? a słuchaj gama mam takie pytanko czy jak dostanę becikowe to bedę musiała odprowadzic jakis podatek od tej kwoty?? czy te wszystkie pieniądze bedą dla mojego dzidziusia?? pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1434 Posty

(gama28)
Maniak
Pieniądze te są nieopodatkowane.
Znieczulenie nie jest złe. Za pierwszym razem nie urodziłabym bez niego, poród trwał prawie 24 godz., był STRASZNY. Po wielu godzinach męczarni (w tym 3 godz czekania na anestezjologa, bo był zajęty przy operacji), gdy w końcu podano mi Epidural, to mogłam nawet rozmawiać. Przy kolejnym porodzie też wzięłam Epidural, a potem okazało się, że nie był potrzebny, bo wszystko poszło szybciutko. Jest jeden minus takiego znieczulenia, miejsce po wkłuciu może boleć nawet do roku po porodzie... Mnie za pierwszym razem bolało 6 mies, a teraz zobaczymy, jestem 3,5 mies po. Ten ból to nie jest taki ból odczuwany non stop. W zasadzie na co dzień w ogóle go nie ma. Pojawia się, gdy kładę się spać na brzuchu. Wtedy budzę się z bólem tak przeszywającym, że nie mogę się odwrócić na bok. To jest taki ból, jak przy ucisku krążka międzykręgowego na nerw. Mam problemy z plecami i miałam oba bóle. Przy częstym zginaniu się do maluszka i dźwiganiu też może się pojawić, jako takie przeciążenie kręgosłupa. Co jest ważne, to nie zdarza się każdemu i nie jest uciążliwe. Ja bym ze znieczulenia z tego powodu nie zrezygnowała, trzeba tylko przed decyzją skonsultować się z położną jakie są rokowania co do długości porodu, bo ból nawet największy można znieść dopóki krótko trwa.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
194 Posty
Ewelina Matysiak
(EwelinaM)
Stały Bywalec
hej dziewczyny jak zwykle mam do Was pytanie mam nadzieje że nie zamęczam ale przecież po to jest to forum zaczyna mi się teraz 7 miesiąc i sama czuje jak brzuszek w szybkim tepie nabiera większych rozmiarów ale czy wy też odczuwałyście lub odczuwacie takie delikatne pobolewanie jeśli mogę tak to nazwać , raczej to wygląda jak ból żołądka powiem szczerze że wczesniej też miałam takie bóle na samym początku ciąży. Czy to może być delikatny ból dotyczący rozciągania się mojego brzuszka i powiekszającej się macicy?? pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
195 Postów
justyna Jakaś
(tysia25)
Stały Bywalec
dzieki gamma za podpowiedz w zwiazku ze znieczuleniem i nie pisaniem pod reklama-bede pamietac.a co do tych boli oktorych pisze ewelinaM to ja jestem teraz w 6 miesiacu i od jakiegos tyg.,moze 2 czuje takie krotkotrwale skurcze i to najczesciej po prawej stronie podbrzusza-nie wiem...czytalam ze sa to tzw.skurcze przepowiadajace nazywane skurczami Braxtona-Hicksa.jest to normalne wiec sie nie obawiam.Co do znieczulenia to sama nie wiem bo moje 1 dziecko urodzilam wrecz expresowo jak na pierwszy porod.wogole sie nie meczylam wiec wolalabym szybki porod bez znieczulenia nizdlugotrwaly ze znieczuleniem.ale zobaczymy w praniu..ja tez mam problemy z kregoslupem i juz teraz musialam zrezygnowac z pracy bo nie wyrabialam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
194 Posty
Ewelina Matysiak
(EwelinaM)
Stały Bywalec
oki to juz się nie przejmuje też czytałam o tych skurczach i czasem też coś takiego czuje i brzuszek mi się twardy robi ale dziękuje i tez myslę o tym znieczuleniu bardziej mój mąż panikuje i bardzo nie chce żebym miała tego znieczulenia ale to własnie wszystko wyjdzie w praniu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1549 Postów

(aga31)
Maniak
Ja jak skonczlam 12 tydzien, to zaczelam miec bole brzucha. Co jakis czas mnie lapalo i trzymalo nawet 4 dni. Ciagnelo mnie do dolu i tak jakos czulam sie niekomfortowo. Ale nic sie nie dzialo. Bylam w Polsce u ginekologa i kazam mi brac magnez do konca ciazy a jak wiekszy bol to nospe. Magnez biore i powiem Wam, ze sie troche uspokoilo. Nospy nie ruszam. Dziewczynki, robilyscie badanie na przeziernosc karkowa? Bo ja tak naprawde dowiedzialam sie o tym badaniu po fakcie. Wiem, ze w Polsce to praktycznie obowiazkowo to sie bada. Jak bylo z wami?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok